FC Bihor a anunțat azi, joi, 25 iunie semnarea unui parteneriat cu ASC Fotbal Feminin Baia Mare. Înțelegerea se va derula în prima fază pe evoluția echipelor de senioare și Under 15 pentru FC Bihor în sezonul 2026/27. De asemenea FC Bihor are propria echipă de Under 13. În aceste condiții FC Bihor va alinia la startul sezonului 2026/27 trei echipe feminine: senioare – Liga 2, Under 15 – campionat național, și Under 13 – campionatul județean.
Parteneriatul dintre cele două cluburi se bazează pe obiective comune legate de performanță, continuitate și dezvoltarea fotbalului feminin, fiind o colaborare care are potențialul de a aduce rezultate importante în viitor.
„Este un parteneriat serios, care ne ajută să construim mai departe proiectul de fotbal feminin la FC Bihor Oradea și să oferim continuitate și stabilitate acestui segment”, a declarat George Tătar, preşedintele clubului FC Bihor.
Totodată, FC Bihor Oradea anunță că selecția pentru grupele de fotbal feminin continuă în mod activ. Sunt așteptate jucătoare cu vârste cuprinse între 10 și 15 ani, în vederea dezvoltării fotbalului feminin bihorean și a oferirii unor condiții optime de pregătire la cele mai bune standarde în cadrul clubului nostru.
Partajează acest conținut:




