FC Bihor Oradea a anunțat încheierea colaborării cu jucătorul Albert Stahl, la finalul unei perioade în care acesta a evoluat în tricoul roș-albastru. Anunțul a venit azi, luni, 22 iunie, când despărțirea a fost oficializată.
Albert Stahl a petrecut la FC Bihor două sezoane. În primul: 2024-2025, evoluția a fost departe de așteptări, cu numai două goluri în 23 de partide jucate în Liga 2. 25 de apariții a avut Stahl și în ultimul sezon, însă mult mai eficiente, devenind un jucător exponențial pentru FC Bihor. Din păcate, în play off a evoluat foarte puțin, din cauza unei accidentări care a recidivat dar rămâne în memorie golul superb înscris în meciul cu Sepsi de la Oradea. A încheiat stagiunea cu șapte goluri.
În această după-amiază Albert, în vârstă de 27 de ani, a fost prezentat la echipa de primă ligă FK Csikszereda.
sursa foto: facebook.com/fk csikszereda
Partajează acest conținut:





