Golgheter al Ligii 4 Bihor, cu 40 de goluri marcate, vârful de atac al echipei Transilvania Sport Academy, Remus Pașca a fost decisiv și în barajul de promovare cu Minerul Rodna. Marcase și în tur la acel 3-0 cu care orădenii au câștigat la Sângeorz. În meciul retur echipa orădeană a intrat prost în meci. De fapt nici n-a intrat de-a binelea. O primă repriză total ratată și în care nici Remus n-a intrat grozav irosind o șansă uriașă pe care, de obicei, o fructifică. La pauză Pașca n-a mers în vestiar. S-a strecurat în sala de forță de la Stadionul Luceafărul și a stat singur minute bune, cu capul în mâini. A ieșit primul pe gazon. Apoi a urmat o ședință între Pali Popovits și jucători. Urmarea? Trei goluri marcate, toate de către același jucător.

La final bistrițenii au „contestat” prezența în teren a lui Pașca. „Băiatul acesta n-are ce căuta aici. Nici măcar în Liga 3. Este un atacant clar de Liga 2. Nu mai știam ce să-i facem. E prea puternic pentru acest eșalon. Știam ce poate. Nu știam când o să înceapă”, au spus mai mulți dintre adversari. O contestație „frumoasă” la adresa atacantului ajuns la 30 de ani.
Partajează acest conținut:




