Conform revistei SO Polo, golgheterul Superligii de polo din România, Filip Gardasevici, de la campioana în exercițiu CSM Oradea, va părăsi gruparea orădeană la finalul acestui sezon. Internaționalul muntenegrean s-a înțeles cu echipa georgiană A Polo Sport Management.
Alături de el va evolua la echipa din Georgia și fratele său, Martin Gardasevici, de asemenea internațional, golgheterul din primul eșalon al Franței unde evoluează pentru Strasbourg.
Cei doi frați internaționali muntenegreni, Filip Gardasevic și Martin Gardasevic, nu sunt singurii care vor adera la clubul georgian A-Polo Sport Management. Proiectul internațional al clubului mai numără cel puțin două nume de legendă: campionul olimpic cu Serbia, Nemanja Vico și celebrul jucător maghiar Denes Varga, de asemenea campion olimpic.
Evident că se consolidează un proiect important pe scena poloului internațional.
Filip Gardasevici, jucător de braț stâng, este unul dintre cei mai importanți jucători din campionatul României. Aseară (sâmbătă, 25 aprilie) în semifinala CSM Oradea – Rapid 19-17, Filip a marcat de șapte ori.

Conform site-ului de specialitate, cei doi frați au semnat deja cu A Polo Team Management.
sursa foto: CSM Oradea și facebook.com/SO Polo
Partajează acest conținut:





